CZESKIE ZAMKI I WINNICE

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Czechy do Ołomuńca. W czasie spaceru po Starym Mieście - drugim, po centrum Pragi, największym zespole zabytkowym w Czechach zobaczymy kolumnę Trójcy Przenajświętszej wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gotycki ratusz z zegarem będący jednym z symboli miasta, wspaniałe fontanny oraz katedrę św. Wacława z wysoką na ponad 100 m wieżą. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień: po śniadaniu przejazd do Morawskiego Krasu, na terenie którego znajduje się ponad 1100 jaskiń krasowych. Proponujemy zwiedzanie jaskini Sloupsko-Sosuvskiej, największej z 5 jaskiń udostępnionych dla turystów. Następnie pojedziemy do Předklášteří, gdzie zwiedzimy Cysterski klasztor żeński Porta Coeli (Brama Niebios), którego główną atrakcją jest romańsko – gotycka bazylika Wniebowzięcia Marii Panny. Na terenie klasztoru znajduje się również interesujące Muzeum Regionu Podhorecko. Kolejnym punktem programu będzie Brno. Podczas spaceru po stolicy Moraw Południowych zobaczymy Stare Miasto z katedrą św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, Zelny Trh z fontanną Parnas, Stary Ratusz oraz Plac Wolności, przy którym znajdują się wspaniałe pałace mieszczańskie. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.
3 dzień: po śniadaniu przejazd do zespołu pałacowo – parkowego Lednice – Valtice, wpisanego na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Położony w pięknym parku zamek Lednicki był letnią rezydencją rodu Lichtensteinów. Drugi z zamków – barokowy zamek Valtice znany był nie tylko ze swojego piękna, ale również tradycji winiarskiej. Nic więc dziwnego, że w dawnej rezydencji Lichtensteinów dziś mieści się Salon Win Republiki Czeskiej. Następnie pojedziemy do Mikulova. Nad miastem dominuje potężny zamek, którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne z ekspozycją winiarstwa. U podnóża zamku położone jest niewielkie Stare Miasto oraz dawna Dzielnica Żydowska. Morawy południowe to region, gdzie winorośl przybyła z legionami rzymskimi, a tradycje wyrobu wina kultywowane są do dziś. Dlatego proponujemy fakultatywnie (płatną dodatkowo) wizytę w jednej z piwnic połączoną z degustacją wina. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Kroměříž. Proponujemy spacer traasą Via Unesco obejmującą najcenniejsze zabytki miasta, które było siedzibą biskupów ołomuckich. Zwiedzimy reprezentacyjne pomieszczenia zamku acybiskupów, a z wieży zamkowej spojrzymy na miasto z lotu ptaka. Podczs spaceru do unikatowych ogrodów kwiatowych zatrzymamy się na Rynku z renesansowymi kamieniczkami i ratuszem. Odwiedzimy też gotycki kosciół św. Maurycego oraz kościół św. Jerzego uchodzący za najcenniejszy zabytek barokowy na Morawach. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.
Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 3 noclegi, hotele **/*** ( 3 noclegi na Morawach w okolicy Znojmo / Mikulov) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 1500 koron czeskich (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek. Dodatkowo: degustacje; koszt ok. 300 koron czeskich
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 180 zł/os. (płatne w biurze).
Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.

Zapytaj o powyższą ofertę!

Dodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: Wycieczki, objazdowe, Czechy, Brno, Lednice, Mikulov
Numer oferty: 920/40