Obozy młodzieżowe

LAZUROWE WYBRZEŻE

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.
2 dzień: przyjazd na Lazurowe Wybrzeże do Księstwa Monaco. Jest to drugie (pod względem powierzchni) po Watykanie z najmniejszych państw świata. Stare Miasto w Księstwie Monako położone jest niezwykle malowniczo, na wzgórzu otoczonym z trzech stron wodami Morza Śródziemnego. To tu stoi pałac rodu Grimaldich, w którym żyła sławna Grace Kelly, a dziś mieszka książę Albert II z rodziną. Spacerując uliczkami w pobliżu pałacu książęcego odnajdziemy katedrę św. Mikołaja, która jest miejscem pochówku rodu Grimaldich. Alejkami pośród egzotycznej roślinności dotrzemy do Oceanarium, w którym możemy pogłaskać małego rekina. Idąc wybrzeżem z portem jachtowym możemy podziwiać okazałe jachty należące do najbogatszych ludzi na świecie. Na koniec dotrzemy do świata bogaczy. To w Monte Carlo, dzielnicy Księstwa Monako, stoi najsłynniejsze kasyno świata, przed którym parkują wyłącznie najdroższe samochody, produkty w sklepowych witrynach nie mają metek z cenami, a na przydrożnych drzewach rosną mandarynki. Czas wolny. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
3 dzień: po śniadaniu pojedziemy do San Remo. Proponujemy krótki spacer po letnim kurorcie wypoczynkowy leżącym blisko francuskiej granicy, słynnym z Festiwalu Piosenki Włoskiej, na którym w 1967 r. wystąpiła Anna German. Następnie odwiedzimy Niceę - „stolicę Lazurowego Wybrzeża”. Tutejsze Stare Miasto pełne jest zabytkowych kamienic, kościołów i placów, a spacer wąskimi i zacienionymi uliczkami pozwala niemalże przenieść się w czasie i poczuć ducha Starej Nicei. Największą atrakcją miasta jest zapewniająca widok na lazurowe morze i palmy Promenada Anglików. Kolejnym punktem będzie Cannes – niegdyś rybacka wioska dziś jest światową stolicą filmu. Tu obowiązkowo należy zobaczyć Pałac Festiwalowy i słynną Aleję Gwiazd z odciskami dłoni sławnych ludzi. Wzdłuż plaży biegnie Bulwar La Croisette, przy którym nie brakuje maleńkich kawiarenek. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
4 dzień: po śniadaniu czas wolny, wypoczynek na plaży. Dla chętnych proponujemy fakultatywną (płatną dodatkowo) wycieczkę do Saint-Tropez. W tym niewielkim miasteczku Lazurowego Wybrzeża, znanym przede wszystkim dzięki serii filmów o żandarmie z niezapomnianą rolą Louisa de Funès, można spotkać najwięcej hollywoodzkich gwiazd. Koniecznie trzeba zrobić sobie zdjęcie przed posterunkiem żandarma z Saint-Tropez. W starym porcie cumują obok pięknych jachtów małe łodzie rybackie. Tuż za portem znajdziemy malownicze miejsce, w którym kolorowe kamienice stoją tuż przy samym morzu, a w jednej z wielu kawiarenek można przysiąść na kawę lub wino. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
5 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu). Czas wolny, wypoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.
6 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.
Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 3 noclegi, hotel **/*** położony we Włoskiej części Lazurowego Wybrzeża - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
 • Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
 • Orientacyjny koszt pakietu ok. 110 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
 • Opłat i wycieczek fakultatywnych. Wycieczka fakultatywna do Saint Tropez; koszt 150 zł/os (płatne w biurze).
 • Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 290 zł/os. (płatne w biurze).
Uwagi:
 • W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
 • Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 • W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
 • Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
 • W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
 • Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 550 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
Od: Do: Ilość dni: Cena:
2022-06-21 2022-06-26 6 1899 PLN REZERWUJ!
2022-09-13 2022-09-18 6 1999 PLN REZERWUJ!
Dodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: Wycieczki, objazdowe, Francja, Lazurowe, Wybrzeże, Nicea, Monaco, San, Remo, Cannes
Numer oferty: 936/40