Schowek ofert

LATO

Wodospad Rheinfall i Wyspa Mainau

Wodospad Rheinfall

Usytuowany na przełomie Renu w pobliżu Szafuzy (Schaffhausen) malowniczy Wodospad Rheinfall stanowi jedną z największych atrakcji przyrodniczych nie tylko regionu ale i całej Szwajcarii.

Powstał on około 14 do 17 tysięcy lat temu w czasie ostatniej epoki lodowcowej i obecnie jest największym wodospadem położonym na terenach równinnych Europy. W rzeczywistości nie jest to jeden, a kilka wodospadów o łącznej szerokości 150 metrów, wysokości 23 metrów i głębokości 13 metrów. Co ciekawe, tak duża wysokość nie zniechęca węgorzy, które potrafią się wspiąć po kamieniach wodospadów na sam ich szczyt. Najefektowniej wodospady wyglądają w lipcu, kiedy poziom wody jest najwyższy. W ciągu sekundy przepływa tędy blisko 700 tysięcy litrów wody (w okresie zimowym wartość ta spada do 250 tysięcy).

Niezwykły spektakl jaki urządza woda powinien zobaczyć każdy. Każdego roku atrakcja przyciąga tysiące turystów z całego świata. Wokół wodospadu rozlokowanych jest kilka punktów widokowych oraz dwie platformy widokowe. Ponadto na okolicznych skałach wznoszą się majestatycznie dwa średniowieczne zamki Laufen i Wörth.
Wyspa Mainau

Mainau  to wyspa na Jeziorze Bodeńskim, położona w granicach administracyjnych  Konstancji – miasta o starożytnym rodowodzie, wywodzącego swoją nazwę od imienia cesarza rzymskiego Konstantyna. Mainau to atrakcja turystyczna znana ze znajdujących się tam ogrodów, stąd popularnie nazwana jest Wyspą Kwiatów.  Ogrody zostały zaprojektowane przez byłego księcia Szwecji, hrabiego Lennarta Bernadotte, który zamieszkał wyspę w 1932 roku po tym, jak zamiast posłuszeństwa królowi szwedzkiemu wybrał małżeństwo z miłości z Karin Emmą Louise Nissvandt. Hrabia, który był wybitnym botanikiem, korzystając z wyjątkowo wilgotnego mikroklimatu wyspy, zasadził na niej setki roślin, w tym wiele egzotycznych.

Na powierzchni 44 ha obecnie można podziwiać efekty ciężkiej pracy ogrodników, którzy co roku z roślin komponują różnorodne obrazy oraz kwiatowe rzeźby. Zobaczyć można piękne rosarium z ponad 1200 odmianami róż, a także liczne odmiany dalii, która jest drugim najliczniej rosnącym kwiatem na wyspie. Na wyspie Mainau można również  obserwować ogromne ilości motyli, przede wszystkim w specjalnie dla nich wybudowanym pawilonie. Motyle są przyzwyczajone do obecności turystów, dlatego też bez lęku przysiadają na chwilę na ich ramionach czy głowach. Mainau to jednak nie tylko ogrody. To również barokowy pałac, wzniesiony jeszcze w czasach, gdy teren ten należał do zakonu krzyżackiego, czyli aż do połowy XIX wieku. Na wyspie znajdziemy także pawilon ziołowy oraz zagrodę z kucami i osłami. Ogrody są otwarte od wschodu słońca do zachodu. Obecnie wyspa jest celem podróży około miliona turystów rocznie.


TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym

Mobilny zestaw audio: indywidulany zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.


Zakwaterowanie

Oferta nie obejmuje zakwaterowania.


Warunki promocji FIRST MINUTE

dostępne u nas w biurze.


Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej (obowiązuje od dnia 26.11.2016). Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Wyjątkiem są imprezy turystyczne odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura.


Ubezpieczenie

Warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna
Warunki ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej Signal Iduna


PAKIET KOMFORT

 •     gwarancja wyboru miejsca w autokarze
 •     napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)


cena: 25 zł/os


Udogodnienia

 •     Klimatyzacja Regulowane fotele Tacki Nowoczesna flota Zawodowy kierowca Pasy bezpieczeństwa Toaleta w autokarze Podnóżki City breaks Wi-Fi Bez paszportu Tour guide


Program ramowy

    Dzień 1
    Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd autokarem przez Niemcy.

    Dzień 2
    W godzinach porannych przyjazd do miejscowości Neuhausen am Rheinfall i pobyt nad  Wodospadami Rheinfall – dla osób chętnych możliwość zorganizowania podpłynięcia łódką tuż pod spienioną kipiel wodną (możliwe od kwietnia do października).  Następnie przejazd na Wyspę Kwiatów - Mainau i kilkugodzinny pobyt na wyspie. Na zakończenie wizyta w miasteczku Konstancja – zwiedzanie miasta z pilotem. Wizyta na starówce, w obrębie której zachowały się oprócz antycznych ruin zabytki średniowieczne: katedra, zabudowania konklawe oraz wieże i mury obronne.
    W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez Niemcy.

    Dzień 3
    Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Cena obejmuje

 •     przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe - bar, DVD, WC)
 •     opiekę pilota / przewodnika  w czasie podróży
 •     ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł)


Cena nie obejmuje


Dopłaty wymagane na miejscu

 •     koszty programowe: 25 €/os (m.in. bilet wstępu do Mainau, opłaty lokalne i zwiedzanie) - płatne u pilota w autokarze; kwota nie podlega rozliczeniu


Dopłaty opcjonalne

 •     fakultatywny rejs łódką pod wodospad w cenie 12 €/os dostępny od kwietnia do października, dzieci w wieku 6-16 lat płacą połowę ceny
 •     ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych: 40 zł/os
 •     ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3,5% wartości rezerwacjiInformacje dodatkowe

 •     w programie zwiedzanie miasta obiekty zwiedzane z zewnątrz; zwiedzanie obiektów we wnętrz możliwe wyłącznie w ramach czasu wolnego we własnym zakresie
 •     kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 •     dokumenty: paszport lub dowód osobisty
 •     zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 

Zapytaj o powyższą ofertę!

Dodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: Wycieczki, objazdowe, Szwajcaria, Wodospad, Rheinfall, Wyspa, Mainau
Numer oferty: 1727/47