SZWAJCARIA - NIE TYLKO ZEGARKI - Wycieczka Objazdowa

ZURICH, BERNO, FRYBURG, VEVEY, GENEWA, CHAMONIX

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Czechy, Austrię do Szwajcarii.

2 dzień: przyjazd do Zurychu. Na obu brzegach rzeki Limmat położone jest Stare Miasto z malowniczymi uliczkami, pasażami i fontannami. Pod ekskluzywną ulicą handlową Bahnhofstrasse znajdują się największe bankowe skarbce. Z tarasu widokowego Lindenhof roztacza się wspaniały widok na miasto i pobliskie szczyty alpejskie. W panoramie miasta charakterystyczne są wieże trzech kościołów - kościoła św. Piotra z jednym z największych zegarów w Europie, kościoła Fraumünster z witrażami Chagall'a oraz katedry Großmünster z witrażami Giacometti'ego. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Berna. Berneńska starówka wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dominująca nad miastem katedra św. Wincentego jest największym kościołem w Szwajcarii. Zeitglockenturm czyli wieża zegarowa była dawniej częścią nieistniejącej już bramy miejskiej. W domu Alberta Einsteina dziś ma swoją siedzibę muzeum tego znanego fizyka. Fryburg będzie kolejnym miastem, do którego pojedziemy. Zabytkowe Stare Miasto położone jest na malowniczym skalnym cyplu opadającym stromymi stokami ku dolinie rzeki Sarine. Sieć wąskich uliczek z licznymi placami otoczonymi pięknymi gotyckimi kamieniczkami oraz malowniczymi fontannami czyni z Fryburga jedno najpiękniejszych miast w Europie. Katedra św. Mikołaja znana jest z witraży Józefa Mehoffera. Przejazd do górnego miasta proponujemy ostatnią funkcjonującą kolejką szynową, balastowaną wyłącznie ściekami komunalnymi. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do Vevey. Ten położony pośród winnic nad Jeziorem Genewskim kurort zawsze przyciągał ludzi kultury i sztuki. Dziś kusi odwiedzających pięknymi krajobrazami i ciekawymi atrakcjami. Następnie udamy się do Genewy. Europejska stolica ONZ i siedziba Czerwonego Krzyża określana jest jako "Stolica pokoju". Najważniejszymi zabytkami miasta są: gotycka katedra św. Piotra budowana przez 300 lat, Audytorium Kalwina czyli niewielka kaplica gdzie zbierali się przywódcy reformacji z Kalwinem na czele, Pomnik Reformacji z 1909 roku  w Parc des Bastions, Ratusz z gotycką wieżą. W parku Jardin Anglaise uwagę przyciąga zegar kwiatowy wykonany z ponad 6 tysięcy kwiatów. Symbolem miasta jest fontanna Jet d'Eau (jedna z najwyższych na świecie), której woda tryska na 140 metrów w górę ponad taflę Jeziora Genewskiego. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do stolicy Alp Francuskich – Chamonix. Od połowy XVIII w. miasto licznie odwiedzają turyści niezależnie od pory roku. Fakultatywnie (dla chętnych) proponujemy wycieczkę górską - np. wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na szczyt Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.), iglicę skalną w masywie Mont Blanc lub wjazd kolejką zębatą do Montenvers w pobliże największego we Francji lodowca Mer de Glace. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

6 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 3 noclegi hotele **/*** położone na trasie wycieczki - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.

 

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 125 franków szwajcarskich oraz 80 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 340 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.

Od: Do: Ilość dni: Cena:
2021-08-19 2021-08-24 6 2199 PLN REZERWUJ!
Dodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: Wycieczki, objazdowe, Szwajcaria, Zegarki
Numer oferty: 935/40