Święta/Sylwester

LAZUROWE WYBRZEŻE

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.
2 dzień: przyjazd na Lazurowe Wybrzeże do Księstwa Monaco. Jest to drugie (pod względem powierzchni) po Watykanie z najmniejszych państw świata. Stare Miasto w Księstwie Monako położone jest niezwykle malowniczo, na wzgórzu otoczonym z trzech stron wodami Morza Śródziemnego. To tu stoi pałac rodu Grimaldich, w którym żyła sławna Grace Kelly, a dziś mieszka książę Albert II z rodziną. Spacerując uliczkami w pobliżu pałacu książęcego odnajdziemy katedrę św. Mikołaja, która jest miejscem pochówku rodu Grimaldich. Alejkami pośród egzotycznej roślinności dotrzemy do Oceanarium, w którym możemy pogłaskać małego rekina. Idąc wybrzeżem z portem jachtowym możemy podziwiać okazałe jachty należące do najbogatszych ludzi na świecie. Na koniec dotrzemy do świata bogaczy. To w Monte Carlo, dzielnicy Księstwa Monako, stoi najsłynniejsze kasyno świata, przed którym parkują wyłącznie najdroższe samochody, produkty w sklepowych witrynach nie mają metek z cenami, a na przydrożnych drzewach rosną mandarynki. Czas wolny. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
3 dzień: po śniadaniu pojedziemy do San Remo. Proponujemy krótki spacer po letnim kurorcie wypoczynkowy leżącym blisko francuskiej granicy, słynnym z Festiwalu Piosenki Włoskiej, na którym w 1967 r. wystąpiła Anna German. Następnie odwiedzimy Niceę - „stolicę Lazurowego Wybrzeża”. Tutejsze Stare Miasto pełne jest zabytkowych kamienic, kościołów i placów, a spacer wąskimi i zacienionymi uliczkami pozwala niemalże przenieść się w czasie i poczuć ducha Starej Nicei. Największą atrakcją miasta jest zapewniająca widok na lazurowe morze i palmy Promenada Anglików. Kolejnym punktem będzie Cannes – niegdyś rybacka wioska dziś jest światową stolicą filmu. Tu obowiązkowo należy zobaczyć Pałac Festiwalowy i słynną Aleję Gwiazd z odciskami dłoni sławnych ludzi. Wzdłuż plaży biegnie Bulwar La Croisette, przy którym nie brakuje maleńkich kawiarenek. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
4 dzień: po śniadaniu czas wolny, wypoczynek na plaży. Dla chętnych proponujemy fakultatywną (płatną dodatkowo) wycieczkę do Saint-Tropez. W tym niewielkim miasteczku Lazurowego Wybrzeża, znanym przede wszystkim dzięki serii filmów o żandarmie z niezapomnianą rolą Louisa de Funès, można spotkać najwięcej hollywoodzkich gwiazd. Koniecznie trzeba zrobić sobie zdjęcie przed posterunkiem żandarma z Saint-Tropez. W starym porcie cumują obok pięknych jachtów małe łodzie rybackie. Tuż za portem znajdziemy malownicze miejsce, w którym kolorowe kamienice stoją tuż przy samym morzu, a w jednej z wielu kawiarenek można przysiąść na kawę lub wino. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.
5 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu). Czas wolny, wypoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.
6 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.
Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 3 noclegi, hotel **/*** położony we Włoskiej części Lazurowego Wybrzeża - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 110 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych. Wycieczka fakultatywna do Saint Tropez; koszt 150 zł/os (płatne w biurze).
Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 290 zł/os. (płatne w biurze).
Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 550 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.

Zapytaj o powyższą ofertę!

Dodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: Wycieczki, objazdowe, Francja, Lazurowe, Wybrzeże, Nicea, Monaco, San, Remo, Cannes
Numer oferty: 936/40