MEDJUGORJE - pielgrzymka

PIELGRZYMKA: MEDJUGORJE (CHORWACJA) 

MARIJA BISTRICA- SIBENIK- TROGIR- SPLIT- MEDJUGORJE- KRIZEVAC- PODBRDO-BLAGAJ - MOSTAR -  DUBROWNIK - MAKARSKI LOURDES - PARK NARODOWY KRKA

 

1.DZIEŃ: Zbiórka w godzinach wieczornych. Wyjazd z Polski w kierunku Medjugorie. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię.

2.DZIEŃ: Przyjazd do miejscowości MARIJA BISTRICA. Jest to niewielka miejscowość w Chorwacji, która położona jest w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica. Tutaj znajduje się jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, określane często przez Chorwatów „Chorwacką Częstochową”. Pielgrzymi przybywają tu dla XV wiecznej późnogotyckiej drewnianej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd do hotelu w okolice Zadaru. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

3.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do SIBENIKA – jednego z pierwszych słowiańskich miast nad Adriatykiem. Zwiedzanie:  katedra św. Jakuba, Pałac biskupi oraz Pałac książęcy z zewnątrz. Spacer uliczkami miasta. Przejazd do SPLITU. Zwiedzanie: Pałac Dioklecjana, katedra św. Dujama, fragmenty średniowiecznych murów obronnych oraz gotycki ratusz, promenada nadmorska. Przejazd do hotelu w MEDJUGORJE. Obiadokolacja. Nocleg.

4.DZIEŃ: Śniadanie. Pobyt w MEDJUGORJE - Bośnia-Hercegowina (miejsce objawień Maryi). Udział w drodze krzyżowej na KRIZEVAC.  Przejazd nad Wodospady Kravica – czas na kąpiel i wypoczynek. Powrót do Medjugorje. Spacer do centrum, gdzie znajduje się kościół św. Jakuba. Udział w Różańcu i Mszy Świętej na placu Medjugorje. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5.DZIEŃ: Śniadanie. Rozważanie życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca świętego na Górze Objawień PODBRDO. Przejazd do miejscowości BLAGAJ- gdzie znajduje się klasztor derwiszów. Tuż obok klasztoru derwiszów wprost z jaskini wypływa rzeka Buna. Następnie MOSTAR – zwiedzanie słynnego mostu na Neretwie, meczetu. Spacer starymi uliczkami. Powrót na obiadokolację. Modlitwa wieczorna w kościele św. Jakuba. Nocleg.

6.DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do DUBROWNIKA – miasta nazywanego perłą Adriatyku, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie m.in. Brama Pile, mury miejskie z zespołem fortyfikacji, Klasztor Franciszkanów, Katedra. Spacer słynną ulicą Stradun. Stare miasto usytuowane jest na cyplu wcinającym się w morze i otoczone średniowiecznymi murami, z których rozciąga wspaniała panorama. Rejs stateczkiem turystycznym wzdłuż murów oraz wokół wyspy sąsiadującej z Dubrownikiem. Przejazd do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7.DZIEŃ: Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

8.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do VEPRIC, gdzie znajduje się chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Sanktuarium powstało w 1908 roku. Następnie przejazd do PARKU NARODOWEGO KRKA, fenomenu przyrodniczego, gdzie podziwiać można wspaniałe wodospady na rzece Krka, płynące przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego, w otoczeniu bujnej zieleni. Spacer po drewnianych kładkach "unoszących się" na krystalicznie czystej wodzie jest wspaniałą formą zwiedzania. Czas na degustację chorwackich specjałów (sery, oliwa, likiery). Wyjazd w kierunku Polski.

9.DZIEŃ: Przyjazd do Polski w godzinach przed południowych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera

  •     Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, dvd)
  •     Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2–3 osobowe z łazienkami
  •     Wyżywienie: 6 obiadokolacji i 6 śniadań
  •     Pilot - przewodnik
  •     Ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL (20.000 Euro), bagażu (1.000 zł), CP (choroby przewlekłe)
  •     Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Uwagi

Na realizację programu dodatkowo należy posiadać 90 Euro. Kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, taksy klimatyczne, opłaty za miejscowych przewodników, bilet na rejs w Dubrowniku. Cena nie obejmuje również kosztów napojów do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Zapytaj o powyższą ofertę!

Dodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: Pielgrzymka17, Bośnia, i, Hercegowina, Chorwacja, Medjugorie
Numer oferty: 138/4