BUDAPESZT I BALATON - 6 DNI


1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Słowację, Węgry do Siofok. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się do Veszprem - "miasta królowych", jednej z najstarszych osad Węgier, wybudowanej na siedmiu wzgórzach. Na malowniczym Wzgórzu Zamkowym usytuowany jest kompleks zamkowy z pałacem arcybiskupim, katedrą św. Michała i gotycką kaplicą Gizeli. Następnie pojedziemy na Półwysep Tihany położony na północnym brzegu Balatonu. Centrum półwyspu stanowi opactwo benedyktyńskie z XI wieku z kryptą Andrzeja I, z terenu którego roztacza się najpiękniejszy widok na jezioro. W następnej kolejności odwiedzimy Siofok - słynny kurort turystyczny na południowym brzegu Balatonu. Największą atrakcją miasta są plaże ciągnące się na długości 17 km. Tutejsza przystań oferuje rejsy po jeziorze, a promenada kusi licznymi kafejkami i jarmarkiem wakacyjnym. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu czas do indywidualnej dyspozycji np. wypoczynek na plaży. Wieczorem ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu czas do indywidualnej dyspozycji. Po południu przejazd do Budapesztu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Dla chętnych proponujemy spacer po mieście.

5 dzień: po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Budapesztu. W Peszcie pospacerujemy po Placu Bohaterów, na którym dominuje pomnik Milenijny, a tuż obok w Parku Miejskim podziwiać możemy pałac Vajdahunyad /obecnie Muzeum Rolnictwa/. Następnie udamy się w okolice Parlamentu oraz zwiedzimy Bazylikę św. Stefana, w której przechowywane są relikwie pierwszego chrześcijańskiego króla Węgier. W górzystej Budzie pospacerujemy po Wzgórzu Zamkowym, na którym zobaczymy Basztę Rybacką, kościół Macieja, Pałac Prezydencki i Zamek Królewski. Ze wzgórza Gellerta z Cytadelą i Pomnikiem Wolności popatrzymy na panoramę miasta. Fakultatywnie (dodatkowo płatny) proponujemy rejs statkiem po Dunaju. Ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do centrum Budapesztu. Wolny czas wykorzystamy na indywidualne zwiedzanie miasta i zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 5 noclegów hotele **/*** na trasie wycieczki (tj. 3 noclegi w Siofok, 2 noclegi w Budapeszcie) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 5 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.

 

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 75 euro, dodatkowo bilet wstępu na baseny termalne; koszt ok. 20 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 5 ciepłych kolacji; koszt 380 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2019 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 580 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zapytaj o powyższą ofertę!

Dodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: Wycieczki, objazdowe, Węgry, Budapeszt, Balaton
Numer oferty: 922/40