CHORWACJA - ADRIATYCKIE WYBRZEŻE - Wycieczka Objazdowa

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji.

2 dzień: przyjazd nad wybrzeże Morza Adriatyckiego - złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny, wypoczynek na plaży, zakwaterowanie, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

3 dzień: po śniadaniu udamy się do Splitu. Główną atrakcją tego największego miasta Dalmacji są ruiny Pałacu Dioklecjana – olbrzymiego założenia  architektonicznego wzorowanego na rzymskim obozie wojskowym. Najważniejszą świątynią w mieście jest Katedra św. Dujama, wzniesiona została w IV w. jako mauzoleum Dioklecjana. W pobliżu katedry znajdziemy Świątynię Jupitera, która jest kolejnym ważnym zabytku miasta. Do chwili odpoczynku zachęcają liczne kawiarenki  przy głównej promenadzie. Kolejnym odwiedzanym przez nas miastem będzie Sibenik. Stare Miasto zachwyca swoim położeniem i atmosferą. Szczególnie interesująca jest zbudowana w całości z kamienia renesansowa katedra św. Jakuba. Nad szybenicką starówką górują pozostałości XV-wiecznej twierdzy św. Michała. Park Narodowy Krka jest jednym z ośmiu parków narodowych na terenie Chorwacji. To co go wyróżnia to powstałe w osadach wapiennych liczne wodospady na rzece Krka. Największą, najbardziej malowniczą, najczęściej fotografowaną atrakcją parku jest wodospad Skradinski Buk. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu czas wolny na wypoczynek na plaży lub fakultatywnie (dodatkowo płatna) wycieczka do Medjugorie. Pojedziemy do Bośni i Hercegowiny. Ten niewielki kraj, który swoim kształtem przypomina serce jest bardzo różnorodny architektonicznie, religijnie, kulinarnie i językowo. Najbardziej znana jest miejscowość Medjugorie, gdzie od 24 czerwca 1981 r. mają miejsce objawienia Matki Bożej – Królowej Pokoju. Głównym punktem sanktuarium jest kościół pw. świętego Jakuba. W pobliżu sąsiednich wsi znajdują się dwa często odwiedzane wzniesienia: Wzgórze Objawień (Podbrdo) – miejsce pierwszych objawień oraz Góra Krzyża (Kriżevac). Ich zbocza są kamieniste, porośnięte niską roślinnością. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu czas wolny na wypoczynek na plaży lub fakultatywnie (dodatkowo płatna) wycieczka do Dubrownika. Jest to najpopularniejsze pod względem turystycznym miasto w Chorwacji, nazywane "perłą Adriatyku" i będące kwintesencją Chorwacji. Na stosunkowo niewielkim obszarze możemy podziwiać historyczną, dalmacką zabudowę, niewielkie plaże i piękną, śródziemnomorską zieleń. Będąc na Starym Mieście, nie sposób nie zauważyć średniowiecznego układu urbanistycznego miasta oraz systemu umocnień obronnych. Główne wejście do miasta wiodło przez bramę Pile, przy której znajdują się dwie najsłynniejsze baszty Minčeta i Bojar. Idąc w głąb miasta dochodzimy do ulicy Stradun nazywanej salonem Dubrownika, przy której skupiają się najważniejsze zabytki miasta. Gotycki klasztor franciszkanów słynie z apteki założonej  już w XIV wieku i czynnej do dziś oraz bogatej biblioteki z piękną czytelnią. Ciekawym obiektem jest kolumna Rolanda, która przedstawia rycerza znanego z legend oraz z Pieśni o Rolandzie. Obowiązkowym punktem wycieczki jest barokowa Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest główną świątynią rzymskokatolickiej diecezji. W tej okolicy znajduje się także Pałac Sponza, który jest archiwum pochodzącym z XIV wieku oraz pałac Rektorów z XV wieku czyli dawna siedziba władz Republik Dubrownickiej, a obecnie muzeum. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

6 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Czas wolny, wypoczynek na plaży. Dla chętnych proponujemy wycieczkę: rejs statkiem lub Fish piknik (płatna dodatkowo, koszt ok. 30 euro/os). W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

7 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 4 noclegi Kompleks Hotelowo-Apartamentowy **/***, położony w Dalmacji, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami lub apartamenty 2 os - 1 pokój oraz apartamenty 2 pokojowe (np.2+2+łazienka), wyżywienie: 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.

 

Cena nie zawiera:

Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat wjazdowych do miast, opłaty klimatycznej, kosztów programowych).

Orientacyjny koszt pakietu ok. 80 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Opłat i wycieczek fakultatywnych. Wycieczka fakultatywna do Dubrownika; koszt 150 zł/os (płatne w biurze). Wycieczka fakultatywna do Medjugorie; koszt 150 zł/os (płatne w biurze).

Dopłaty do 4 ciepłych kolacji; koszt 280 zł/os. (płatne w biurze).Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.

Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).

Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.


Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 490 zł/os. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.

Zapytaj o powyższą ofertę!

Dodaj do ulubionych
Słowa kluczowe: Wycieczki, objazdowe, Chorwacja, Adriatyckie, Wybrzeże
Numer oferty: 943/40